Návody a postupy

Jak uchovávat svůj seed?  

V oblasti bezpečnosti v kryptu nemůže existovat důležitější prvek, než je takzvaný seed. Představuje totiž kombinaci slov, která reprezentují privátní klíč k vaší peněžence. Jakmile vám ho někdo odcizí, může se snadno dostat k vašemu digitálnímu bohatství. Proto ho nikdy nesmíte nikomu vyzradit.

Jak si seed bezpečně a dlouhodobě uchovat? Existuje mnoho způsobů a možností.

Doporučuje se nedělat jeho digitální kopie, ale zapsat si ho na fyzické médium, například na kartičku a zalaminovat. V Česku hned několik podnikatelů nabízí možnost napsat si heslo na železné destičky a tím se vyhnout zničení například při požáru. Pokud máte v kryptoměnách větší obnos peněz, raději poskytněte seed i notáři, který jej předá rodině v případě vaší smrti.

Pozor na každodenní obchodování kryptoměn

Každodenní obchodování (daily trading) je aktivita, při které jednotlivec na základě vlastní analýzy dlouhodobě obchoduje aktiva, často kryptoměny. Nové technologie umožnily přístup na burzy všem a největší boom nastal během koronavirové krize. Velký objem obchodů měli na svědomí často mladí lidé s mnohdy minimálními zkušenostmi. Pouhá sázka na úsudek je ovšem velmi nebezpečná a hrozí zde vysoké riziko ztráty investic.Anonymní členové týmu a zakladatelé, jejichž identitu nikdo nezná. Komunikují pouze přes Twitter a platformu Discord.

5 tipů, jak postupovat bezpečněji: 

  1. Stále mít na paměti, že kryptoměny jsou vysoce riziková investice.
  2. Poradit se se zkušenými investory.
  3. Investovat jen do projektů, které si dobře prostuduji a které vykazují serióznost.
  4. Investovat jen ty peníze, jejichž ztráta mě finančně nijak neohrozí.
  5. Stanovit si časový horizont a ten se pokoušet dodržet.